RZECZOWISKO w OCRS – relacja z drugiej oławskiej wymianki


16. grudnia w sobotę odbyło się kolejne Rzeczowisko. Jest to wydarzenie realizowane w ramach konkursu Aktywna Oława przy wsparciu Oławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Inicjatorkami i pomysłodawczyniami Rzeczowiska są: Paulina Skibińska i Kamila Sander. Jak wyjaśniają, wydarzenie to polega na bezgotówkowych wymianach rzeczowych. Hasło przewodnie inicjatywy brzmi „Nadaj rzeczom drugie życie”. Ale oprócz samych wymian istotne jest także spotkanie z drugim człowiekiem i budowanie lokalnych relacji społecznych, których wspólnym mianownikiem jest poszanowanie środowiska i odejście od nadmiernego konsumpcjonizmu na rzecz ekologicznego zarządzania własnym inwentarzem. Wymiana dotyczyła artykułów dla mam i dzieci oraz kobiet w ciąży. Na naszych stołach odnaleźć można było wiele przydatnych akcesoriów, pięknych zabawek znanych i lubianych firm:)

Wszystkich, którzy zainteresowani są taką inicjatywą zapraszamy na kolejne Rzeczowisko, które planowane jest już na wiosnę. Jeśli nie chcecie go przegapić, zapraszamy do śledzenia strony fb/rzeczowisko.

Dodaj komentarz